| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă mai exact "Allora"?
Am tot văzut cuvântul acesta înainte la anumite persoane pe Facebook iar când am pus cu Google Translate să văd ce înseamnă și am văzut că înseamnă "Apoi" în lb. italiană dar nu are nici o logică.
Ce ar fi vrut să spună cu un simplu "apoi" în lb. italiană cei care își postau asta în descriere la pozele de pe Facebook?

Răspuns Câştigător
| Balalau95 a răspuns:

Https://translate.google.com/......Https?/
in dreapta o sa vezi mai multe traduceri in engleza, tu ai tradus direct in romana, iar google translate nu prea le are cu romana, orice tradus cu, google translate in romana e intotdeauna "odd", prea simplist sau chiar incorect

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Poate sa insemne si Well, Then, So, Come on, and So What

| AlydEe a răspuns:

Used by itself, it can express impatience:

Allora! (Come on!, Hey!)

or can be introductory:

Allora, vediamo. (Well then, let’s see.)