anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna MGTOW?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Inseamna faptul ca barbatul numai e un provider pentru femeii, dupa cum vezi si eu sunt in comunitatea asta, daca doresti ma poti intreba orice, noi nu uram femeile, nu suntem anti femei

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Am cautat pe internet intai si am gasit site-uri care se contraziceau.
Unele promovau ura pentru femei(misoginism), altele "barbatul independent"...
MGTOW inseamna sa respingi total femeile sau sa nu urmezi stereotipuri?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

E fiecare e liber sa scrie ce vrea,pentru mine este o eliberare de a fi provider pentru o femeie,plus ca am vazut video urii si au dreptate in multe,nu e vorba de ura fata de femei,pur simplu o indiferenta fata de ele, barbati sunt provideri de multi ori,femeile vor barbati frumosi,bogati,inteligenti iar ele ofera doar sex, in urma unui divort barbati pierd mult, copilul vine la mama plus multe aberati mai ales in USA, nu inseamna sa respingi de tot femeile si pur simplu sa fi egal cu o femeie financiar nu tu sa fi providerul ei material, eu am intrat in alte motive persoanele, fiecare are alte motive

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu merg mai mult spre un barbat independent,liber, care sta singur si isi traieste viata liber ca pasarea cerului, ca un vultur, nu sa urasti, ura nu e buna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Men Going Their Own Way. Barbati care se duc pe drumul lor intr.un fel

| JohnnyWalkerBravo a răspuns:

Men Go Their Own Way. insemnand Barbatii fiind Independenti de Femei, adica un fel de Feminism dar pentru Barbati.

Întrebări similare