| MaddyBwaa a întrebat:

Ce inseamna pentru voi "minciuna are picioare scurte"?
Vreau pareri. Fundita

Răspuns Câştigător
| LeMousiqe a răspuns:

Bună.

Ce să însemne, adevărul ce se întâmplă cu ea.

Minciuna este un mod de a apăra, a păcăli, depinde de context.

Toate cele bune...

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Odata iese la iveala minciuna nu ramane permanent secreta.

| KateMiddleton a răspuns:

Minciuna are picioare scurte, oamenii cu picioare scurte nu alearga departe, deci minciuna se descopera foarte repede, bafta!

| AleexNC a răspuns:

Adica Oricat ai incerca sa o ascunzi, odata si odata tot se va afla cumva.

| CarlaAnneMihaela a răspuns:

Adevărul iese mereu la iveală. happy

| LeeInNa a răspuns:

Parerea mea e ca se refera la faptul ca atunci cand minti nu va dura prea mult pana vei fi descoperit.Adevarul va Iesi la iveala

| Bughi a răspuns:

Nici o minciuna nu dureaza prea mult, adevarul iese la iveala mai repede decat crezi.

| deyamiki a răspuns:

,,Minciuna are picioare scurte`` sugereaza ca atunci cand un om minte altuia ii este usor sa afle adevarul.