| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna semnul asta?

http://data.whicdn.com/......_large.jpg

4 răspunsuri:
| xForSpeedx a răspuns:

Usor Atentie urmeaza sa iti iei bataie xD.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E din harry potter

| KhalaessiDM a răspuns:

Nu-mi dau seama exact... dar din cate stiu thinking e un semn al Iluminatilor ...intereseaza-te si o sa afli mai multehappy.Bye!

| AlyS074 a răspuns:

Destul de tarziu, dar nu ma pot abtine din a-ti raspunde. Este un simbol ce apare in des in Harry Potter and the Deathly Hallows.
Sanctuarele morții sunt trei obiecte magice foarte puternice create de Moarte și date fiecăruia dintre cei trei frați din familia Peverell. Acestea au constat din Bagheta Batranilor, o bagheta extrem de puternica, considerata imbatabila; Piatra Învierii, o piatră care ar putea convoca spiritele morților și Mantaua Invisibilității, care, așa cum sugerează și numele său, îl face pe utilizator complet invizibil. Potrivit povestii, atât Antioch Peverell (proprietarul baghetei), cât și Cadmus Peverell (proprietarul pietrei) au ajuns la rău.
Conform legendei, cel care posedă aceste trei artefacte ar deveni Stăpânul morții. Dumbledore i-a spus lui Harry că el și un alt vrăjitor, Gellert Grindelwald, au luat acest lucru pentru a însemna că universul Morții ar fi invincibil. Povestea a fost inițial spus de Beedle Bard și ulterior a trecut de la familie la familie ca un basm de experienta. Puțini vrăjitori și-au dat seama că Sanctuarele Morții erau lucruri autentice. Majoritatea oamenilor credeau că au existat lucruri pe care Beedle le făcuse să-i distreze pe tinerii vrajitori și vrăjitoare.