| RzzV a întrebat:

Ce intelegeti voi prin termenul patriotism?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Sa-ti iubesti tara, oamenii, locurile, limba, istoria, obiceiurile, traditiile, muzica, sa fii mandru ca esti cetatean al acelei tari, sa fii demn, curajos, sa-i aperi si sa-i promovezi frumusetile si bogatiile.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

A-ti iubi tara.Dar tu ce intelegi?

| jvEcu a răspuns:

Iubire fata de tara natala.

| RzzV explică:

Si eu asta inteleg: iubire pentru tara natala. Dar cum o manifesti de fapt. Lumea poate sa zica: sunt patriot, dar el jigneste tara. Sau imi iubesc tara, voi face totul ca sa mearga mai bine in tara asta si cand i se iveste alta oportunitate imediat se muta in alta tara, si nu-l mai intereseaza de tara natala.

| girlove206 a răspuns:

Adica cineva care are in el patriotism...adica cineva care isi iubeste tara si se mandreste cu ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sentiment de dragoste și devotament fată de patrie și de popor, statornicit în decursul istoriei.
Sper ca te-am ajutat, necunoscutulelaughing

| C4br0n a răspuns:

Dragoste si devotament fata de patrie si poporwinking