| TPU.ro a întrebat:

Ce iti doresti in noul an scolar?

314 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sa mai am timp sa mai si predau. Ca, la cate hartii am de facut pentru orice, o sa fie al naibii de greu. Ma gandesc la vreo modificare in Constitutie (ca tot se modifica anual), care sa faca ziua de vreo 45 de ore, asa. Poate atunci o sa reusesc sa fac si treaba pe care am invatat s-o fac; adica, sa le predau copiilor.

Apache
| Apache a răspuns:

Sa chiulesc sa nu invat, si sa am note mari ...cam ca toti de altfel tongue

| Eღilia62 a răspuns:

Imi doresc sa am note bune si sa stau in banca langa un coleg pe care il plac, dar nu stie inca(dorinta mi s-a indeplinit pe jumatate).Si sa devina toti profii mai intelegatori.

| AvalohAlyn a răspuns:

Sanatate si putere pentru a termina si clasa aceasta cu bine. Prieteni noi.Comunicare mai multa.Succes tuturor invataceilor.Doamne ajuta!

| Zenithf a răspuns:

Eu in timpul vacantei imi doream sa inceapa scoala, ca nu suportam ca eu stau 8 ore pe zi in birou si altii merg la strand, munte, padure, etc. si se distreaza. :p

| SamSon a răspuns:

Vreau sa am note mari si profesorii sa fie mai ingaduitori happy

| Leocerba a răspuns:

Sa nu se ajunga chiar la asta: http://video.i.ua/user/9816/42236/275213/
(ma simt datoare sa va spun ca filmuletul are 10 minute, se numeste "Point de fuite", realizatorul este Olivier Smolders)

| Maariiaa a răspuns:

Imi doresc note bune si sprijinul profesorilor, colegilor si parintilor, ca in fiecare an. Le doresc succes tuturor elevilor și preșcolarilor care azi au mers la școli sau grădinițe.

| Castorul a răspuns:

Sa ma obisnuiesc sa dorm putin, sa am spor la mate, si o iubita laughing

| Millanteria a răspuns:

Buna.
Sa iau (din nou( premiul de excelenta laughing, note mari, bine-nteles. Cel mai mult si mai mult sa merg la olimpiada si sa iar medalie de aur. Imi doresc foarte mult.
Bafta in noul an scolar. Numai bine. :*

| Biuka a răspuns:

frustrated multi prietenii love struck (boboaca) Multe excursiiiiii love struck love struck love struck
Si in rest, distractie. temele. treaca mearga, oricum nu le fac big grin :*

| Saya a răspuns:

Sa fie fiecare zi precum cea de azihappy!

| Alessandro a răspuns:

Bună.
Înțelegere, atât din partea colegilor cât și a profesorilor.
Pa-pa.

| BOOBZen a răspuns:

Sa-mi vad noii colegi mai amuzanti,misto, de treaba, mai stilati etc.Nu eu sunt noua, ei sunt cei noi...In viata mea

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Note mari...si sa ma placa mai mult profa de mate waiting laughing

| MasterOfDisaster a răspuns:

Imi doresc note ca pana acum,si sa ma inteleg in continuare cu colegii.

imi doresc si sa nu se mai faca modificari in programa scolara,ca in fiecare an s-au schimbat,si acum toti sunt in ceata.

aaa, imi doresc si o minune, un 10 la fizica big grin

| Adredemesconf a răspuns:

Note bune la examen si profi indulgenti acum ca la liceu imi pun alta dorinta big grin.Aaa si ca noul dirig sa fie bun.Si sa intru la liceu vreau.
(sa stiti ca nu e corect: repetentii au mai multe dorinte in aceeasi clasa straight face )

| maryana5 a răspuns:

Sa ma distrez (in limita posibilului), sa invat cat mai multe si sa ma descoper pe mine ca om. Fiindca eu nu alerg dupa note, ci dupa cunostinte!

| MeGustaaaaa a răspuns:

Sa iau note bune si sa fiu pe placul profesorilor ca pana acum...Succes tuturor la invatatura! V-am pupat!:*:*

| DomnisoaraLove a răspuns:

Sa fiu cea mai buna, sau macar una dintre cele mai bune (doar fetele invata bine la noi in clasa, 3 fete)note bune, punctaje mari la concursuri si olimpiade.Si in primul rand as vrea daca se poate (dar nu se poate din pacate ) sa avem mult mai multa disciplina in scoalakissbye TPU

| Bishop a răspuns:

Sa-l schimbe si pe profu' de fizica, l-au schimbat decat p'ala de istorie sad

| Libelle a răspuns:

Sa imi stabilesc un drum pe care sa-l urmez, fara sa ma las influentata de nimic negativ.Sa fac totul pentru mine si pentru viitorul meu, asa incat sa am o baza solida pentru ce voi hotari pe viitor ca vreau cu adevaratthinking
Cam asta imi doresc.

| Eduard a răspuns:

Salutare tuturor!

Poate e putin off-topic, poate nu ar trebui sa raspund la o intrebare care nu imi mai este valabila, dar poate din motive de nostalgie, poate din dorinta de a ajuta pe ceilalti, un sfat sincer: profitati de tot ce vi se ofera, din toate punctele de vedere ale vietii scolare si aici nu ma refer strict la materiile din cursul orelor scolare, ci la faptul ca acel loc, este o comunitate in care ti se ofera sansa aproape nelimitata de a trai si face lucruri, de care vei beneficia si vei aminti pe parcusul vietii. Sunt prietenii care se leaga, sunt lucruri care se invata, sunt iubiri si aventuri, lucruri care starnesc interesul si lucruri care te invata cum sa traiesti si cum sa gandesti, scoala e mai mult decat o comunitate sociala, e una spirituala, iar daca va bucurati si profitati de ea la maxim nu garantez ca va fi usor cand va ve-ti desparti de colegi, prieteni, iubiti/iubite dar, cu sigunrata va ve-ti bucura enorm in momentele in care reviniti cu mintea la acele vremuri sau da-ti peste o persoana speciala.
Invatati, munciti dar si distrativa, traiti din plin tineretea, iubiti cu toata inima, sunteti tineri, sunteti frumosi, de ce viata ar trebui sa fie diferita. Notele, ehh sunt si ele ceva important, dar nu atat de importante daca ramaneti cu ceva mai multe in cap decat in catalog.
Puneti-va viitorul la cale, cugetati bine unde vreti sa ajungeti si ce vreti sa faceti si nu uitati, niciodata nu vei putea da timpul inapoi.

Le doresc tuturor celor care au inceput scoala astazi, mult noroc, multa ambitie si nu in ultimul rand un zambet (adevarat) pe buze tot anul!

Multa bafta!

| aliceinchains a răspuns:

Rezultate mai bune. happy

| ThePoet a răspuns:

Sa se termine mai repede. Se poate?

| midnight a răspuns:

Premii multe, note bune, prieteni si teme putine...si sper sa ma descurc la examenu de cls 8

| PandaGirl a răspuns:

Sa am note foarte bune! dar nu as ezita daca mi s-ar indeplini dorinta de a se darama scoala...laughing

| afrodita3333 a răspuns:

Sa se termine repede si bine pe toate blanurile happy

| Klepto a răspuns:

Sa nu vad intrebari despre teme pe TPU.

| Michaela89 a răspuns:

Sa am note mari cum am avut pana acum și sa nu fie grea chimia pe care o începem anul asta! Sunt intra șaptea.