| Saphira a întrebat:

Ce liceu este bun pentru limbi straine? [engleza-franceza]. Din Brasov. ':d.

Răspuns Câştigător
| yumeee a răspuns:

Păi după tipare, ar veni Unirea, pentru că e liceu uman, dar e mai slab ca alte licee, aşadar nu e aşa "bun" cum zici tu happy
Nu te lua după înclinaţia liceului, ci după rangul liceului. Dacă e un liceu de rang înalt şi are profil de filologie, aplică acolo.

2 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Nu liceul este bun pentru limbi străine, ci profilul laughing.
Şi nu există profil de "limbi străine", doar filologie-bilingv (engleză sau franceză, sau spaniolă), profil în cadrul căruia vei face engleză, franceză/germană, latină şi spaniolă (faţă de alte profiluri la care faci doar engleză şi franceză/germană, mult mai puţine ore pe săptămână).
Eu sunt la Meşotă şi e ok, la fel şi Şaguna. Restul nu ştiu.

| Saphira explică:

Ma refer la profilul de filologie. Care se bazeaza mult pe limbi straine [De exemplu cum e LSN pentru. Stiinte. Dar sa fie bun pentru profilul filologie]