| Flaphya a întrebat:

Ce marsupiale se gasesc in America de Sud? Imi dati niste exemple va rog? Dau fundita ca rasplata big grin!

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| docfunny a răspuns:

Din categoria animalelor marsupiale fac parte cangurul, cartita marsupiala, cangurul, lupul marsupial, ursuletul marsupial, koala si multe altele, iar acestea traiesc in zonele din America de Nord, Australia si America de Sud. Există o variante de marsupiale precum câini, pisici, şoareci, şobolani, veveriţe, cârtiţe, lupi, furnicari şi bursuci, oposumi, etc.