| ralushescu a întrebat:

Ce master poti sa faci daca ai terminat Dreptul?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Vezi mai jos la adresa ce masteruri pe drept poti face.
http://www.studentie.ro/Master_drept-u136.html#anc_art

3 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Orice master poti face. Adica daca treci un examen. Masteratul poti sa-l iei in orice domeniu. Necazul e ca doctoratul trebuie sa ti-l dai in ce ti-ai luat licenta

| claudya a răspuns:

Vezi programul facultatii unde ai absolvit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de domeniul in care lucrezi, sau in care vrei sa te specializezi. De exemplu daca esti bugetar, din cate stiu eu, cel mai cautat este Dreptul administrativ si statutul functionarului public. Dar am mai gasit si urmatoarele specializari:
1. Drept public
2. Drept privat aprofundat
3. Dreptul afacerilor
4.Relaţii de muncă şi industriale
5.Cariera Judiciara
6. Drept comunitar
7. Drept International
8.Master profesional de drept european si international al afacerilor(lb. Franceza)