| alinutzu98 a întrebat:

ce materi sunt in clasa a 6.dar cat stau normal la cursuri programu la care termina cursurile.care sunt cei ce au intrat la etapa romana pe judet mehedinti.cum va fi in programu scoala altfel eu multe dar si cei lalti.funda

Răspuns Câştigător
| Miranda29 a răspuns:

In clasa a 6 a se fac materiile
Romana
Matematica
Engleza
Franceza/Spaniona/Germana etc.
Istorie
Geografie
Biologie
Fizica
Sport
Desen
Muzica
Tehnologie
Religie
Optional (mate,romana,isto...)
Iar despre scoala altfel tot ce stiu este ca faceti activitati extra-scoalare (muzee, teatru, opera.)

3 răspunsuri:
| Cetateanulturmentat a răspuns:

Legat de scola ar trebui sa ai 1 -2 maxim 3 activitati (ex: concurs spotiv, atelier pictura, vizitare muzee) In acea saptamana nu vei avea un program stabilit (nu vi la 8:00 si nu pleci la 14:00, poate vi la 9 si pleci la 1 sau la 3, depinde de activitati).
Orarul cls. 6:
Matematica
Romana
Engleza
Franceza
Germana(optional)
Biologie
Istorie
Tehnologica
Spot
Muzica
Desen
Religie
Geografie
Fizica
Ionformatica(optional)
*ai 2 ore de optional pe saptamana, poate nu chiar materiile astea.

| ir3al a răspuns:

Materii clasa 6:Romana (literatura, gramatica ), matematica (algerbra, geometrie ), franceza, engleza, sport, fizica, istorie, geografie, biologie (zoologie), tehnologica, cultura civica, desen, religie, muzica

| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Materii:romana mate istorie geografie fizica biologie desen tehnologie sport engleza franceza religie muzica. normal stai pana la 1 maxim pana la 2