| anonim_4396 a întrebat:

Ce materie considerati ca este cea mai importanta?big grin

8 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Din punctul meu de vedere, cea mai importantă materie este Limba Română deoarece dacă nu aceasta, atunci care având în vedere că trăim în România?
Mie îmi place foarte mult această materie, pot spune că am fost atrasă chiar din clasele primare, mi-a plăcut să scriu, să citesc şi să învăţ.
Totuşi, consider că fiecare materie este importantă în felul ei iar acestea se corelează între ele ajutând elevul să o înţeleagă pe fiecare în parte.
Pa-pa.

| deeadeea111 a răspuns:

Matematica

| Goldenboy97 a răspuns:

As merge pe Engleza.

| Azµre a răspuns:

Matematica/Fizica/Româna/Engleza/Istoria/Geografie! Toate aceste materii sunt importante și de bază!

| FaraSareDoi a răspuns:

Engleza este de baza. Cu ea poți merge oriunde și comunica cu diferiți oameni. Fara ea nu faci nimic, te întâlnești la tot pasul de situații în care trebuie sa cunoști limba. Opinia mea. happy

| AngelBoy a răspuns:

Limba Romana este cea mai importanta, de ce crezi ca la bacalaureat se gaseste ca materie de examen la toate profilele pe cand celelate materii nu?

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandraTeUraste a răspuns:

Pai, de obicei cele mai importante ( de baza ) sunt matematica si romana.
Trebuie sa ai mereu media 10 sau maxim media 9, 50 cam asa.
Sper ca te-am ajutat. Funda?