| nustiumatematica a întrebat:

Ce materii se fac din clasa a IX -a pana in a XII-a la mecanica
ps. tehnician mecatronist

Răspuns Câştigător
| PopAdrian a răspuns:

Faci Romana, Matematica, Engleza, Franceza, Istorie, Geografie, Biologie, Chimie, Fizica, Sport, Logica si argumentare (a 9-a), Psihologie (a 10-a), Economie (a 11-a), Filozofie (a 12-a) si alte 4 sau 5 module in care practici in atelier sau care sunt specifice profilului.
Din clasa a 11-a o sa scada numarul orelor la unele materii (poate chiar nu le mai faci) si o sa ai mai multe module specifice profilului de mecanica.
Succes!

1 răspuns: