| Jessie1234 a întrebat:

Ce materii se fac in anul 1 la facultatea de Medicina Dentara?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anatomie, Fiziologie, Chimie(sem.1), Biochimie(sem.2), Engleza, Romana, Morfologie dentara, Citologie(sem.1), Histologie(sem.2), Biofizica, Embriologie, Stiinte comportamentale, Marketing si tehnologie dentara, Educatie fizica, Materii optionale (deontologie, informatica medicala, anatomie clinica si topografica – sem.1 sau 2 la alegere) si mai e si Practica de vara.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi, spre exemplu, Facultatea de Medicină Dentară de la Universitatea TITU MAIORESCU :
http://www.utm.ro/facultatea-de-medicina-dentara/discipline-de-studiu/

Toate cele bune.