| ElenaMaria3848483 a întrebat:

Bună! Sunt anul 2 la facultatea de medicină dentară Iași...se poate face transferul în anul 3 la medicina generală la aceeași facultate?

Răspuns Câştigător
| bookofknowledge a răspuns:

Transferul merge si invers(nu doar de la dentara la generala, poate la unu nu i place medicina generala, si vrea sa lucreze cu dantura, si se transfera.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este psoibil una asemenea transfer, ca sunt doua facultati diferite, unde se sustin examene de admitere toatl diferite.

| ElenaMaria3848483 explică (pentru Violleta2022):

Care examen total diferit.că avem aceeași materie pentru admitere și plus de asta 3 ani facem aceași materie...mai bine nu mai răspunde dacă nu știi despre ce e vorba

| Violleta2022 a răspuns (pentru ElenaMaria3848483):

Daca erai atat de desteapta pe cat te dai acum, nu veneai pe un forum cu 90% copilasi sa pui intrebarea asta.
Din cate stiu eu, la facultati nu se fac transferuri ca la scoala generala sau liceu.
Eu zic sa te intersezi mai bine, ca asa toti ar intra cu diploma de BAC la stomatologie si apoi smechereste s-ar transfera la Medicina.

| bookofknowledge a răspuns (pentru ElenaMaria3848483):

Uite aici un link: https://umfcd.ro/......-2019.docx
sper ca ti se downladeaza, iti spune ca se poate si in ce conditii

| bookofknowledge a răspuns (pentru Violleta2022):

Ba se fac, si la UMFT, se fac, dar sunt anumite conditii, am gasit asta legat de facultatea din Bucuresti, dar transferul se poate face doar in primii ani:
https://umfcd.ro/......-2019.docx

| ElenaMaria3848483 explică (pentru Violleta2022):

Am întrebat aici deoarece am mai văzut întrebări de genul, este prima dată când postez o întrebare aici. Care șmecherește, cu diploma de bac? Eu nu cred că la stomatologie se intră cu diploma de bac, ba dimpotrivă, se intră cu aceeași materie de la medicină generală...deci tot înveți de îți sar capacele. Eu zic sa nu o mai faci tu pe inteligenta și să lași lumea care poate să îmi ofere un răspuns/ sugestie să îmi răspundă. Și dacă sunt 90% copilași, întrebarea mea se adresează celor 10%... poate au unii dintre ei habar despre ce întreb eu aici.

| ElenaMaria3848483 explică (pentru bookofknowledge):

Mulțumesc pentru răspuns

| ElenaMaria3848483 explică (pentru Violleta2022):

Așa că zât..nu știi despre ce e vorba, nu te băga

| bookofknowledge a răspuns (pentru ElenaMaria3848483):

Cu placere, succes.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ElenaMaria3848483):

Halal raspuns... rusine parintilor care nu te-au educat!
Probabil ca asa le spui si lor, handicapat-o!

| bookofknowledge a răspuns (pentru Violleta2022):

Transferul merge si invers(nu doar de la dentara la generala, poate la unu nu i place medicina generala, si vrea sa lucreze cu dantura, si se transfera.