| Zoinx a întrebat:

Ce materii se fac in clasa a 11-a la mate-info si cate ore pe saptamana? Fundita. big grin Multumesc! happy

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Acum ceva vreme, când eram eu în clasa a XI-a la mate-info aveam aşa:
6 ore de matematică (3 de analiză şi 3 de algebră)
5 ore de programare (informatică la cel mai înalt nivel programare C/C++ şi SGDB Oracle)
1 oră de TIC (noi îi ziceam Timp Important Consumat - de fapt se numeşte Tehnologia Informaţiei şi a Calculatoarelor)
4 ore de fizică (de alea chiar mi-e dor! Una dintre puţinele chestii din liceu de care mi-e dor!)
Şi-n rest, materii de doi lei...
3 ore de literatură română,
2 ore de geografie internaţională
2 ore de engleză
2 ore de franceză
1 oră de istorie
2 ore de sport
şi alte inutilităţi.
Când eram eu la mate-info existau 4 obiecte: Matematică, Informatică, Fizică şi Restu'.
Un fost olimpic.
Succes!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Vrei chimie, mergi la SN (tot profil real dar cu mai multă chimie şi biologie şi mai puţină matematică).
Nu, n-am dat la Poli. E o idee proastă să dai la poli.
Am dat la Mate-Info şi la Litere (simultan).
Salut!

| perla a răspuns:

Mate-info si cred ca 10 ore pe saptamana!

| Zoinx explică:

Da, banuiam ca se face si mate si info.Ma refeream la toate materiile.

| Zoinx explică:

Nu inteleg de ce o sa avem mai multe ore de fizica decat de chimie. nu e corect crying
Daca esti fost olimpic si iti place fizica matematica si informatica ai dat la politehnica, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Eu am fost la mate info, info intensiv si am avut 6 ore de info, 4 mate, 3 romana, fizica, 2 chimie, engleza, franceza, 1 bio, istorie, geografie, economie, sport, Tic poate ca am mai uitat cate una. Dar astea sunt mai importante materii.