| katy1996 a întrebat:

Hey sall:-) as vrea sa stiu si eu mai exact ce materii se fac la mate-info si stiinte ale naturii in clasa a IX-a si cate ore pe saptamana. fundita si voturi kiss

Răspuns Câştigător
| LeiAdrian a răspuns:

Eu tocmai am terminat clasa a IX-a stiinte ale naturii si iti spun eu. Limba romana(4 ore pe saptamana ), limba straina 1 (2 ore pe saptamana), limba straina 2 (2 ore pe saptamana), istorie (1 ora pe saptamana), matematica (4 ore pe saptamana), fizica (3 ore pe saptamana), chimie (2 ore pe saptamana), geografie (2 ore pe saptamana), logica si argumentare (1 ora pe saptamana), religie (1 ora pe saptamana), educatie fizica (1 ora pe saptamana), biologie (1 ora pe saptamana), tehnologia informatiei si a comunicatiilor-TIC (2 ore pe saptamana), informatica (1 ora pe saptamana), muzica si desen - cate o ora la 2 saptamani adica o saptamana muzica si o saptamana desen. La TIC se invata totul despre componentele calculatorului iar la informatica se face programare, algoritmi prin care se rezolva probleme de matematica cu ajutorul calculatorului.

4 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Zodiacule la stiintele naturii vezi ca ai gresit. Faci Fizica 3 ore, chimie si biologie cate 2 ore pe saptamana. Si cate o ora de informatica si una de TIC pe saptamana, 4 de mate, 4 de romana, cate 2 de fiecare limba straina, una de istorie, una de geografie, una de sport, muzica si desen, cate o ora la fiecare 2 saptamani si cam atat. Sper ca nu mi-a scapat nimic big grin

| George_9481 a răspuns:

Eu sunt la Mate-Info si fac :
1.Matematica 5 ore
2.romana 4 ore
3. engleza 2ore
4.franceza 2 ore
5.chmie 2 ore
6.fizica 3 ore
7.biologie 2 ore
8.informatica 3 ore
9.geografie 1 ora
10.religie o ora
logica o ora
sport o ora
istorie o ora
desen o ora
muzica o ora

| Zodiacul a răspuns:

La stiinte ale naturii faci chimie si biologie la greu, vreo 5-6 ore de fiecare pe saptamana iar la mate-info faci 4 mate 6 info. funda?

| Elias_8470 a răspuns:

1. Matematica (4 ore);
2. Lb. Romana (4 ore);
3. Lb. straina 1 (2 ore);
4. Lb. straina 2 (2 ore);
5. Fizica (3 ore);
6. Chimie (2 ore);
7. Biologie (2 ore);
8. Istorie (1 ora);
9. Geografie (1 ora);
10. Informatica - Programare (2 ore + 2ore laborator);
11. Informatica - Tic ( Tehnologia Informatiei si Comunicatiilor - 2 ore);
12. Religie (1 ora);
13. Logica si argumentare (1 ora);
14. Ed. fizica (2 ore);
15. Istoria artelor ( Muzica - Nu mai stiu sigur cum se numea) (1 ora);
16. Ed. vizuala (1 ora);
17. Optional (1 ora);