|

Ce materii se fac in clasa a 5-a?

34 Raportează Evaluează
34 răspunsuri:
| a răspuns:

Romana, matematica [algebra, geometrie], muzica, educatzie plastica, educatzie fizica, fizica, religie, biologie, geografie, tehnologie, informatica, limba franceza, limba engleza, istorie, dirigentzie.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns:

Romana, mate, engleza, franceza(germana), geografie, istorie, biologie, muzica, desen, info, religie, educatie tehnologica, educatie fizica...cred ca sunt toate, multa bafta!

| a răspuns:

1. Lb Romana
2. Matematica (algebra, geometrie)
3. Biologie (studii dsp plante)
4. Dirigentie
5. Geografie
6. Tehnologie
7. Desen
8. Muzica
9. Sport
10. Optional
11. Religie
12. Engleza
13. Franceza
14.Istorie
...
succes happy

| explică:

Romana, Matematica, Biologie, Istorie, Sport, Muzica, Tehnologie, Desen, Religie, Engleza, Germana, Informatica, Geografie

| explică:

Romana, mate, bio, dirigentie, istorie, sport, muzicaa, tehno, desen, religie, engleza, germana, info, geografie!

| explică:

Am o intrebare in clasa a V-a nu se face chimie nu?

| explică:

Romana, mate, engleza, franceza, Tehnologie, Istorie, Geografie, ed fizica, biologie, desen, muzica, informatica, religie, dirigentie....cred ca sunt toatebig grin

| explică:

Romana, mate, franceza, engleza, istorie, geografie, biologie, tehnolagie, desen, religie, muzica, sport, informatica, psiologie.

| explică:

In clasa a 5-a se fac materiile: franceza, engleza, romana, matematica, sport, desen, istorie, geografie, biologie, religie, muzica, dirigentie

| explică:

In clasa a 5-a se fac materile: matematica, romana, tehnologie, istorie, geografie, biologie, istorie optional, dirigentie, religie, muzica, sport,

| explică:

Matematina, romana, desen, religie, tehnologie, sport, biologie, engleza, istorie, muzica, franceza, dirigentie, geografie si porional sunt toate va garantez eu.

| explică:

In clasa a V-a se fac:romana; istorie; engleza; matematica; desen; biologie; informatica(calculatoare); tehnologica; geografie; religie; sport; franceza; dirigentie; muzica...si eu suntin cls a V-a

| explică:

Nu se face chimie in a-5-a in a 7-a se face

| explică:

Romana, matematica, engleza, geografie, ed pentru sanatate, biologie, desen, istorie, franceza, educatie fizica, muzica, tehnologie, religie,

| explică:

Tehnologia matematica romina dirigintia biologia informatica

| explică:

Eu sunt a 4a si nu stiu dar astept cls a5a

| explică:

Alexandra spune:romana, mate, franceza, sport, biologie, geografie, dirigentzie, germana, disciplina optionala, ed. tehnologica, desen, muzica,

| explică:

Biologie istorie geografie religie romana mate engleza franca info muzicaa desen ed tehnologica fara fizica sunt in clasa a 5a si le stiu asa ca...

| explică:

Mate lb romana franceza engleza informatica istoriie geografie biologie muzica tehnologie dirigentie desen religie gat astea sunt toate ce mare scofala?crying crying crying aha id meu stefania_camelia1998

| explică:

Deci : Romana, Mathe, Engleza, Franceza, Tehnologie, Informatika, Geografie, Istorie, Muzica, Desen, Biologie, Sport, Religie :-&

| explică:

Tehno, muzica,

| explică:

Donsoara Reny, nu se face fizica in clasa a 5a

| explică:

Romana, matematica, biologie, geografie, desen, muzica, sport, informatica, germana, religie, engleza, istorie, cam astea sunt!

| explică:

Ro

| explică:

Romana, mate, geografie, geografie optional, engleza, franceza, ed tehnologica, ed fizica, desen, biologie

| explică:

Va spun eu care-s ca sunt in clasa a-5-a :Romana, Matematica, ed. tehnologica, ed.fizica,bilogie,optional(ed.sanatate), muzica, religie, geografie, istorie, engleza, franceza succes al scoala!

| explică:

Matematica; romana; franceza; engleza; geografie; biologie; muzica; religie; desen; sport; istorie; tehnologie

| explică:

Sunt in clasa a 5 a sh fac. romana, mate, engleza, franceza, geografie, istorie, biologie, muzica, desen, religie.educatie tehnologica, sport...

| explică:

Si dirigentie