| GicaBmb a întrebat:

Ce materii se studiaza la un colegiu national, profil stiinte sociale? Si care este admiterea?

2 răspunsuri:
| Anonim1447799 a răspuns:

Buna la științe se pune baza pe matematica, biologie, fizica și chimie
Iar admiterea depinde de colegiu cu ce medie se intra

| VreauSaFiuMilitar a răspuns:

Buna. La stiinte sociale se pune accent pe romana, engleza si istorie. Matematica faci 2 ore pe saptamana. Chimie 1, biologie 1 si fizica 2. DIntr-a 11 a scapi de fizica, biologie, chimie si ramai doar cu mate. Materia este destul de usoara. Este cel mai usor profil. Admiterea la colegiul la care vrei sa intrii este pe medie. Daca la final de clasa a 8 a obtii media de la examen+ media din toti anii peste 8, media de la colegiu fiind 7, 50 esti admis.