| diiiiiiiana a întrebat:

Ce meserie poti avea dupa ce termini liceu cu profil de Stiinte Sociale? laughing) cam stupida intrebare straight face

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liceul nu îți garantează nicio meserie, așa cum nici măcar facultatea nu mai are mare relevanță în asigurarea unei meserii. După ce termini liceul (indiferent de profil), dai BAC-ul, îl iei cu o notă bună, intri la o facultate decentă și, din timpul facultății, începi să cauți, să-ți faci relații, cunoștințe, să câștigi experiență în domeniul pentru care te pregătește facultatea (sau nu). Contează mai mult atitudinea și seriozitatea ta, și modul cum te raportezi la viață și la aspirațiile tale, decât liceul sau facultatea, care-ți oferă doar o amărâtă de diplomă de valoare infimă, dacă nu știi s-o pui tu în valoare.

| diiiiiiiana explică (pentru anonim_4396):

Stiu laughing) dar asa, orientativ oh go on big grin

| diiiiiiiana explică:

Mersi mult smug am intrebat un prieten si singurul lucru care i-a venit in minte era psiholog rolling on the floor. anyway. eu merg pe stiinte ale naturii cred big grin

| Licurici_2266 a răspuns:

Psiholog, Jurnalist, Reporter, Judecator, Politist, Procuror, Economist, Avocat e o gama mult mai larga decat daca termini filologiahappy