| offline a întrebat:

Ce meserii pot avea daca urmez un liceu la real? big grin.

8 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Doctor

| AnnaMariaaa a răspuns:

Orice meserie iti doresti de la real poti merge si pe o meserie care se bazeaza pe unam cum ar fi jurnalism etc, dar daca mergi pe unam nu poti urma orice facultate.

| Betty a răspuns:

Absolut orice meserie iti doresti love struck

| xOchelariCuInfraRosu a răspuns:

Ce vrei. nu trebuie sa alegi

| Strumf a răspuns:

Daca inveti si urmezi si o facultate poti avea orice meserie happy

| ionnelu a răspuns:

Toate si niciuna. Poti sa ai facultate cu masterat si tot nu poti fi sigur ca o sa faci o meserie. Oricum la real intra cei mai multi. La uman sunt pentru profesori, artisti, scriiitori, si altii care oricat ar fi de iscusiti sau de faimosi, noci unul nu castiga un salariu frumusel in Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicina astronomia arhitectura contabil economist menager

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avocat, profesor...