| AndreeeaDaniela a întrebat:

Ce note ati luat la Evaluarea Nationala? A fost cazul de contestatii? La ce licee doriti sa intrati?

6 răspunsuri:
| deeadeea111 a răspuns:

Eu am luat 9, 7 la mate si 9, 45 la romana
as fi vrut sa fac contestatie pentru ca ma asteptam la mai mult insa profesorii si parintii mi-au sugerat sa nu fac asta, oricum am avut note mai mari ca la simulare
in fine oricum imi iese media finala 9, 78 si sper ca voi intra la Andrei Muresanu din Bistrita Profilul economic

| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Eu am dat Evaluarea Nationala acum 2 ani si am luat 9, 40 la romana si 9 la matematica. Am facut contestatie la romana si am luat 10 tongue pentru ca, nu stiu ce nu imi punctase cea care a corectat inainte. Am facut si la mate contestatie, insa imi scazuse cu putin (nu mai stiu exact cat) insa nu suficient asa incat a ramas 9 acolo. Am avut media de admitere 9, 60 si ceva... Am vrut (si am si intrat) la Colegiul "Costache Negri".

| AndreeeaDaniela explică (pentru AnonimaOk):

Tu macar ai putut sa faci contestatie la romana...eu am luat 9.70 si nu s-a putut sa fac, desi eu nu imi imaginez de ce mi-a scazut atat.Am luat 10 la ambele simulari.

| AnonimaOk a răspuns (pentru AndreeeaDaniela):

Ehh. Gandeste-te ca din moment ce subiectele au fost mai usoare ies prea multi elevi cu 10 si ca sa nu "bata la ochi" ce se mai gandesc profesorii - hai sa scadem pe degeaba, ce are? laughing Sunt convinsa ca si simularile au fost mai usoare. O prietena de-a mea a facut la mate cel putin subiectul intr-o ora.
PS poti face contestatie pentru sub 50 sutimi daca ai nota intre 9, 5 si 10.

| AndreeeaDaniela explică (pentru AnonimaOk):

Da,am aflat ulteriorstraight face

| bossu99 a răspuns:

Eu am luat 9.30 la romana si 9.85 la matematica si vreau sa intru la Cantemirhappy