| GT47 a întrebat:

Ce nume deriva din cuvantul floare?

14 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Florica.

| Helăăău a răspuns:

Florina?

| Jadis a răspuns:

Florica, Florentina, Floricia, Floarea, Florin, Florean, Florescu, Flora,

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Te referi cumva la care sunt derivarile cuvantului ''floare''?
Pai, sunt cam asa: inflorit, floral, florarie, florareasa, a inflori, floricica.etc.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Aaa, sau te refereai cumva la numele provenite din cuvantul ''floare''?
Scuze...pai, cred ca e numai Flori.

| demisca a răspuns:

Pai daca vrei derivate iti zic eu!

| mihaela0205 a răspuns:

,, Florin,,, florina, flori, florian, flora, floricica

| FlaviuZz a răspuns:

Inflorit, floritor, floricica, florar, florarie, florareasa ...si cam atat stiu
Funda :X big grin

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Flori (cred) laughing

| Just4FunHD a răspuns:

Florica, florina, florin. altele nu imi mai vin acum in minte.imprumuta-mi un patent sa le scot

| deniedaccess a răspuns:

Florica banuiesclaughing... Florina, Florin, Floriana,... funda?tongue

| lallyy a răspuns:

Flori, Florentin, Violeta si toate numele de flori

| MihaiMihăiuş a răspuns:

Floricica, floricea, fuundaaaa plz