| LanaDelRayFan a întrebat:

Ce nume rimeaza cu "lege"? Repet:Nume, nu cuvinte. Funda

Răspuns Câştigător
| theionutz112 a răspuns:

EGe, rege

12 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Nume sau prenume?
Nici tu nu ştii ce vrei!
Ai pus şi tu o întrebare doar aşa ca să te afli întreabă.

| LanaDelRayFan explică (pentru corolav):

Nume,daca nu stii sa citesti! Si stiu ce vreau!

| LanaDelRayFan explică (pentru corolav):

Daca nu sti sa citesti, nu te mai baga in seama!

| corolav a răspuns (pentru LanaDelRayFan):

Da, m-am lămurit. Tu ești un biet analfabet,( vezi scriitura știi și ști) iar diferența dintre nume și prenume nu o știi face.
Pentru că dacă ai ști-o le - ai fi răspuns lui McNigel și DYDY 112 că tu ai cerut nume nu prenume.
Fericiți cei săraci cu duhul!
Să fii sănătos!

| LanaDelRayFan explică (pentru corolav):

Tu vorbesti? N-am inteles nimic din ce scrii, nu se intelege! Parca ar fi scris un copil de 2 ani.

| LanaDelRayFan explică (pentru corolav):

Auzi,daca nu sti sa raspunzi, nu te mai baga, ca n-am chef sa ma cert.

| LanaDelRayFan explică (pentru corolav):

I-am dat funda fiindca mi-a spus un nume cam ciudat :Ege! Asta imi trebuia.Dar nu neaparat ciudat.

| corolav a răspuns (pentru LanaDelRayFan):

Măi prostovane, la vîrsta mea de 66 de ani nu pot fi un copil de 2 ani.
Ai dat funda pentru că ești berbec.
Nu m-a interesat pe mine că i-ai dat tu funda.
Nu vrei să înțelegi că una ese numele și alta prenumele?
Numele este acela care denumește denumirea familiei ( Ionescu, Popescu, Dănciulescu, Tătărușanu, etc.) iar prenumele acela pe care ți-l dă nașul tău de botez( Vasile, Gheorghe, Ioan, Florin etc. ).
Tu ai cerut o rimă la un „nume" ( deci nume de familie) care să rimeze cu „lege".
Așa ceva, cel puțin în limba română, nu poate exista.
Acel ceva care se cheamă „ege", „rege" este o tîmpenie scornită de un cretinoid handicapat.
Nu răspunde în niciun fel la cerința ta.
În altă ordine de idei, acel George, pecare ți l-au comunicat ca răspuns Mc NIgel și Dydy 112, este un prenume și nu un nume.
Dacă ai fi știut ce vrei le-ai fi returnat, ca răspuns, acestora doi că tu ai cerut „nume" și nu „prenume".
În acest sens eu te-am atenționat și tu ai sărit să mă apostrofezi pe mine, care ți-am pus o întrebare pertinentă, în loc să-i cerți pe aceia.
În ceea ce privește lipsa ta de cultură gramaticală, de două ori ți-am atras atenția și nu ai percutat niciodată. Pentru că nu știi.
Acel „nu știi ", se scrie cu doi de „i", „nu știi", iar nu cu unul singur, „nu ști".
Nu mai fi atît de căpos. Eu am învățat aproape 25 de ani de școală, pentru a învăța pe niște nerozi ca tine cum se scrie corect românește.
Nu ești tu în măsură să mă înveți pe mine.
Partea cea mai proastă este că tu„nu știi că nu știi", și vei ajunge și la 30 - 40 de ani tot cu atîta neștiință de carte.

| LanaDelRayFan explică (pentru corolav):

Nu te-am facut un copil de doi ani.Am spus ca ai scris ca un copil de doi ani.Este o mare diferenta.

| LanaDelRayFan explică (pentru corolav):

Auzi,eu nu te-am jignit si nu te-am injurat.Dar daca tu ai inceput, o pot face si eu.Dar am zis sa fiu politicos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

George?

| Dydy112 a răspuns:

George,