| anymaria_9985 a întrebat:

Ce opera literara credeti ca o sa fie la bac la partea a treia?

3 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Am auzit ca nuvela nu ar mai pica,ca s-a dat anul trecut in toamna.Basmul nu mai pica,e si normal!Tot ce e posibil sa pice comedia ''O scrisoare pierduta''(asa ne-a zis diriginta sa ne axam pe asta) sau o poezie(Tudor Arghezi).Nimeni nu stie cu precizie.Invatam tot si gata!Sa ai succes la bac.

| brunetzelu a răspuns:

Buna.eu am dat anul trecut si am avut basmul asa ca nu cred ca va mai pica si anul acesta.Am o presimtire ca o sa fie ori roman, ori nuvelabig grin

| roxxy96 a răspuns:

Am auzit ca la bacul pentru olimpici so dat ceva de camil petrescu acum nu stiu ce se va mai da la bacul normal