| wildstrawberry a întrebat:

Ce opere literare se studiaza la Lb. Romana in in clasa a 10-a filologie? dau fundituca :*

Răspuns Câştigător
| Cherry56 a răspuns:

Pai si eu sunt filologie si cu un exercitiu de memorie mi-am adus aminte decat de Iona (asta depinde de profa.ma rog o opera a teatrului absurd), Maitreyi, Moara cu noroc, Ion, Ciocoii vechi si noi si foarte multe poezii de Bacovia. De restul chiar nu imi amintesc big grin.

2 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Eu am facut multa poezie: Blaga, Bacovia, Arghezi, Barbu, iar ca romane: Ion, Morometii, Enigma Otiliei. Altceva nu-mi amintesc acum. blushing

| pasatGeorge a răspuns:

Eu am trecut a 11-a la filologie, iar anul trecut am studiat din cate imi amintesc Moara cu Noroc de Rebreanu, o multime de poezii de Eminescu, Nichita Stanescu, George Bacovia. O sa ma mai gandesc