| lana a întrebat:

Ce ore se fac la profilul turism si alimentatie/servicii?

Răspuns Câştigător
| anamaria91 a răspuns:

Am terminat la turism... Iti enumar doar materiile de specialitate. Clasele a IX-a si a X-a au materii comune.

cls. a XI-a
Politici si Strategii de Marketing (PSM)
Economia Intreprinderii
Organizarea Resurselor Umane (ORU)
Tipologia Agentiilor de Turism (TAT)
Planificare Operationala (PLOP)
Organizarea Agentiilor de Turism (OAT)
Marketing
ceva cu igiena in agentiile de turism (asta facea parte din prcatica)

Cls a XII-a
Negociere Afacerii in Turism (NAT)
Dezvoltare Durabila in Turism (DDT)
Oferta de Produse si Servicii (OPS)
Finantarea Afacerii (FA)
Economie Aplicata
Mediul Concurential

2 răspunsuri:
| anamaria91 a răspuns:

Mai adaug ca este un profil usor dupa parerea mea. Toata lumea stie ce se intampla aproximativ intr-un hotel sau agentie de turism. Sau de ce servicii dispui cand mergi intr-un sejur sau circuit turistic (Transport, Cazare, Alimentatie, Tratament Agrement). O sa inveti sa calculezi pretul unui program turistic... practica la agentie de turism etc.
Mie mi-a placut!
Bafta!

| aleccssandra a răspuns:

Se face organizare in turism, alimentatie si igienabig grin...treb sa te mai gandesti inainte sa intri la ac profil