| RobertP26 a întrebat:

Ce părere aveți despre Colegiul Național Gheorghe Șincai, din București? Cum sunt profesorii, elevii?

Răspuns Câştigător
| LoveMadScience a răspuns:

Buna! Liceul este unul ok din toate punctele de vedere. Profesorii ( bine, nu chiar toti) sunt bine pregatiti si isi dau interesul, sunt activitati interesante care se petrec pe tot parcursul anului ( trupa de teatru, revista scolii, festivalul Toamna Baladelor, o multime de concursuri si olimpiade), colegii sunt de treaba, nu sunt antipatii majore, golani sau oameni foartee fitosi, se face carte cum trebuie. Depinde acum si de specializarea pe care ti-o alegi...viata e mult mai usoara la filologie ( ca peste tot), dar in mare este un liceu foarte bun. Daca mai ai intrebari da-mi un mesaj. Dupa 4 ani in acest liceu nu regret ca am ales Sincai. Poate acomodarea o sa ti se para mai grea la inceput, dar la sfarsit o sa-ti para rau ca s-a terminat laughing) Cel putin la mine asa la intamplat. Succes la liceu! Si bucura-te de anii astia! Suna cliseic, dar sunt cei mai tari.

2 răspunsuri:
| andy123456789 a răspuns:

E un liceu super. elevii sunt ok. unii profesori sunt mai exigenti dar nu o sa ai problemewinking

| mireacristiana a răspuns:

Fratele meu este la liceul ăsta, și pot să spun ca este greu de tot, dar cu ce pleci de la liceul ăsta, nu mai pleci de la niciun liceu. Foarte bun liceul. Înveți despre toate lucrurile. Profesorii... unii sunt buni alții severi, dar este ok. Sper ca te-am ajutat, și baftă la alegerea liceului.