| Creapple a întrebat:

Ce parere aveti de Colegiul „Costache Negruzzi" din Iași. Cum sunt conditiile, la ce ar trebui sa ma astept, cum e admiterea?

Răspuns Câştigător
| BlueDark a răspuns:

Plin de pile si pusti de bani gata. Daca vrei scoala cu adevarat, mergi la National.Acolo chiar se invata si nu sunt fitele de la Negruzzi.

P.S. Nepoata mea s-a transferat anul trecut de acolo.Colectivul e varza din toate punctele de vedere.Te judeca pana si daca vii 2 zile imbracat cu aceleasi haine.

| Creapple explică (pentru BlueDark):

Ma asteptam la chestii de genu, multumesc de raspuns!

| BlueDark a răspuns (pentru Creapple):

Nu ai pentru ce! Nu as avea niciun motiv sa denigrez in halul asta liceul.Pe vrmuri era altceva.Cand auzeai "Negruzzi" prin 95' te gandea la unul dintre cele mai bune licee din tara.Intre timp, s-a umplut de copiii magnatilor din zona.Pacat.

| BlueDark a răspuns (pentru Creapple):

Apropo: Fite si pusti de bani gata vei gasi peste tot.Dar la Negruzzi vei gasi cei mai multi.Nu vreau sa intelegi ca toti elevii sunt astfel.