| AnnAnne a întrebat:

Ce parere aveti de facultatea de Jurnalism?

Răspuns Câştigător
| flavius2303 a răspuns:

Vorbeste cu freeworld002 pe mess( ii spui ca ti-am zis eu sa o intrebi) pentru mai multe detalii, dar: nu este nevoie să termini Jurnalismul ca să fii jurnalist. Mai important decît orice pregătire profesională este voinţa. Dacă eşti încrezător în propriile forţe şi nu încetezi să înveţi nici atunci cînd termini faculatea, mai mult ca sigur că vei ajunge acolo unde îţi doreşti. Cunosc persoane care au terminat de mult şcoala dar care nu încetează nici acum, după mulţi ani de la absolvire să înveţe pentru a fi cei mai buni în domeniul lor. La urma urmei viaţa e o junglă şi cel mai puternic mănîncă pe cel mai slab, cel mai bun îl înlătură pe cel mai puţin pregătit.

1 răspuns:
| kTERINCA a răspuns:

Sunt intr-a 8-a...Chiar zilele astea a aparut ceva la televizor cu aceasta facultate(si eu ma gandisem la jurnalism),dar dupa ce am auzit, m-am lasat de gandul acela! Sunt foarte multi elevi care se bat pe aceste locuri, sunt cate 7 pe 1 loc.Parerea mea e sa te gandesti la alta meserie!
Funda?