| Pascu_Teo_1999 a întrebat:

Ce parere aveti de Universitatea de Istorie?

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu exista scoala asta in tara. Daca exista, eu stiam, caci sunt absolvent al Facutatii de Istorie, din cadrul Universitatii Bucuresti.

| minrest a răspuns:

Daca te referi la Istorie in cadrul Universitatii Bucuresti, este o scoala unde poti deprinde gandirea stiintifica prin invatarea unei stiinte fundamentale, istoria, si a metodei ei. Asa ca vei avea o formatie intelectuala. Sigur, daca iei scoala in serios. Iar utilitatea in cariera, nici un coleg de an nu a ajuns somer sau sa faca munca slab calificata. Daca nu esti printre cei mai buni, sa ramai in cercetare, si nu te multumesti sa dai titularizarea ca sa fi profesor, te angajezi la o firma, de exemplu banca, caci diploma de la Universitate te va departaja de alti candidati. Salut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una buna