| BeatriceMaria98 a întrebat:

Ce parere aveti despre Universitatea Hyperion?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Draga Beatrix, cine poate si vrea sa faca scoala in Bucuresti, da admitere la Universitatea Bucuresti sau la Universitatea Politehnica Bucuresti, intra la buget, asa ca nu plateste taxe, daca e serios ia si bursa, macar un an cum am luat eu, si la sfarsit primeste o diploma prestigioasa. Cine nu vrea sau nu poate sa invete merge la facultati particulare, dar cum toti oamenii capabili au luat admiterea la Universitate, acestea sunt mult mai slabe, de fapt sunt simple fabrici de diplome. Orice angajator stie sa interpreteza numele scolii scris pe diploma.

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

La raspunsul meu vreau sa adaug ca Hyperion e mai serioasa decat alte facultati particulare. Daca voiai sa stii cum sta intre facultatile particulare, sta bine. Dar Universitatea Bucuresti este practic altceva.