| anna93 a întrebat:

Ce parere aveti despre bacalaureatul la economie?(pentru cei care au dat in 2011)

Răspuns Câştigător
| Mimino a răspuns:

Cei care au invatat vor spune ca subiectele n-au fost grele, cei care nu s-au pregatit suficient sau deloc... vor spune ca au fost grele sau imposibile. Cauta subiectele si vezi ce poti sa rezolvi. Presupun ca esti clasa a XII a, deci ai facut economie in clasa a XI-a, asa ca ar trebui sa mai stii cate ceva. Daca iti sunt straine subiectele, poate ar fi bine sa te orientezi catre altceva. Oricum, cere si opinia profesorului de specialitate (nu ar fi rau sa te evalueze). Ti-a placut economia cand ai studiat-o, te descurcai la probleme, aplicatii? Nimic nu-i usor, dar daca-ti place si inveti constant, teoretic, nu ar trebui sa intampini dificultati.