| florin96ak47 a întrebat:

Ce parere aveti despre cititul electronic? (eBook Reader, telefon sau tableta) Ati incercat? Daca ati avea o carte in format electronic dar si tiparita, cum ati citi-o?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Cred ca tot dabate-ul asta e exagerat. Exista o groaza de campanii anti cititul online, pro tipar. Nu am nimic cu tiparul, in mod evident, mai ales pentru ca am citit carti in forma originala inca de la 5 ani, continuand sa o fac si astazi. Sunetul foilor, mirosul cartilor sunt lucruri de care orice amator de literatura s-a indragostit, macar o data. Nu am insa absolut nimic impotriva cititului electronic, dimpotriva. imi pare mai comfortabil, mai la indemana. cum scriu foarte des, m-am obisnuit sa citesc tot mai mult pe laptop si sincer, nu as avea nimic impotriva faptului ca in, sa zicem, 10 ani, sa mi se publice volumele strict online, in conditiile in care cartile tiparite vor pierde teren. E evolutie pana la urma. Cred ca scopul ramane acela de a citi, indiferent cum happy.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel mai bine este sa citesti o carte pe hartie, apoi pe e-book.

| neutrino a răspuns:

Lectura reala a unei carti tiparite nu poate fi cu nimic comparata.

| marin81 a răspuns:

E bine si cu ebook reader, ebook reader e mai comod sa citesti decat de pe tableta, din cauza luminii/ Dar nici o tableta ebook sau telefon nu se vor compara cu o carte