| Alin_Aladin_Avram_1993 a întrebat:

Ce parere aveti despre facultatea de informatica din Craiova? se merita sa dau acolo? e grea matematica de acolo? trebuie sa am deja cunostinte mari in domeniu sau o sa pornesc de la zero? astept parari si sigestii, urmatoarea mea alegere ar fi facultatea de agronomie. happy

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facultatile de informatica merita sa la faci in general, nu cunosc in particular pe cea din Craiova dar probabil e o facultate serioasa, Craiova e oras mare totusi.

Da matematica e grea si se porneste de la premiza ca se stiu bazele de la profilul mate info din liceu. Se face multa analiza matematica algebra si geometrie.

doar programarea se ia de la 0 insa avand in vedere ca majoritatea studentilor stiu programare este destul de greu sa tii pasul.