| A7n7d7r7a a întrebat:

Am o alegere grea de facut zilele acestea si sunt curioasa ce ati face voi daca ati fi in locul meu... Ce facultate ati alege sa urmati? Facultatea de Matematica si Informatica de la UB sau Contabilitate sau Turism de la ASE?
Care ar fi oare mai avantajoasa sau ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| Yukidaruma a răspuns:

Aș opta pentru facultatea de Matematică și Informatică, cu ea ai șanse mai mari de reușită după terminarea acesteia în același domeniu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt 3 alegiri total diferite... din punct de vedere al pietii muncii nimic nu se poate compara la ora actuala cu informatica

| justanotheruser99 a răspuns:

Matematica si Informatica. E singura facultate care chiar îți poate aduce un loc de munca bun, de viitor si stabil.

| justanotheruser99 a răspuns:

Ma rog, asta e părerea mea, dar decizia îți aparține happy

| Biu009 a răspuns:

Informatica e un domeniu de viitor, vei gasi mereu un loc de munca bine platit, deci as alege matematica informatica