| ArthurKn a întrebat:

Ce parere aveti despre " mafia medicamentelor "?

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Romanii inghit pastile la greu indiferent ca-s contrafacute sau nu. Farmaciile baga adaos si de 700%, totul merge struna. in domeniu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere foarte buna.Sunt profesionisti si isi fac treaba foarte bine pe spinarea credulilor.
Cu cat suntem mai bolnavi cu atat mai bine pentru ei.
Si au tot ei grija si de asta.
Cand scad vanzarile mai apare cate un virus nou si se scot cu vaccinurile.

| Celcareajuta a răspuns:

1% din pretul medicamentului e substanta activa restul de 99% coruptie si interese personale! (am aflato de la medic) si sa va mai spun ceva, in spitale bune din Bucuresti medicii nu au SAPUN suficient si vin cu el de acasa (vorbim de sapun chirurgical). Ca iau spagi/recompense pentru tratamente nu ii plang, dar Romanica nu ofera sprijinul si intelegerea necesara spitalelor. Sunt foarte multe cazuri de malpraxis acoperite intre doctori, din lipsa de bani, din lipsa de intelegere, suntem o tara la capatul lumii...nici altii nu o duc mai bine(unii poate chiar mai rau), dar mie imi pare rau de noi!