| Artemesia a întrebat:

Ce parere aveti despre romanul " La rascruce de vanturi "("Wuthering Heights ") de Emily Bronte?
Va place sau nu si care va sunt motivele?

5 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Am citit-o şi eu, şi chiar mi-a plăcut. E o carte reuşită care în mod sigur transmite ceva.

| Minnie a răspuns:

Mi s-a parut extrem de apasatoare, deprimanta, grea ca o greutate pe umeri. Aveam impresia cand citeam ca toata viata este in negru. In schimb, filmul mi-a placut si am inteles mai multe.

| alyna a răspuns:

Buna!
Pur si simplu ador cartea! Este un roman de exceptie!
Mi-au placut personajele, toate conturate puternic si bine individualizate… intrigile… sfarsitul… totul! Este o carte care merita citita!

| Alecsa11 a răspuns:

A fost una dintre cele mai reusite si frumos realizate carti pe care le-am citit. Persoanejele au fost atat de bine creionate incat parca se aflau langa mine. E singura carte pe care am recomandat-o tuturor prietenilor mei. Am citit-o de 3 ori in ultimul ani si cred ca o sa o mai recitesc de multe ori in viitor.

| Madeline_8763 a răspuns:

Este o carte foarte buna, dar destul de trista; nici o scena vesela, nimic imbucurator.
Insa este structurata destul de bine si mi-o place, iar filmul il ador(cel din 2009 este cel mai bun).winking