| cristinaqx a întrebat:

Ce păreri aveti despre liceele "Iulia Hașdeu" și "Ion Neculce" din București? M-ar ajuta mult informații despre profilurile de mate-info si stiinte ale naturii.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iulia Hasdeu e super

-A fost renovat recent.
-Este foarte curat. Este aerisit pe holuri unde sunt multe plante. Clasele sunt curate
-Are o tehnologie buna. Sunt table electrice in clase
-Sunt cluburi la care poti da. Precum: dezbatere, diplomatie.
-Se da muzica pe holuri
-Profesorii sunt oameni buni
-Am prieteni de la mate info bilingv (eu fiind de la uman) si au mult de invatat totusi. Au condunat vreo 5 markere in cateva zile
-Recent avem si cantina la liceu. Deci daca vrei poti manca acolo
-Colectiv foarte linistit, nu aven cazuri de batai si consum de droguri
-Recent s-au mai adaugat si tononate. Toti ne luan de acolo din pauze
-Se organizeaza multe evenimente. Recent s-a organizat si un targ caritabil pentru o fosta eleva de la liceu care a suferit un accident grav

Dezavantaje:
-Nu avem biblioteca (s-a inchis demult)
-Nu avem copaci in curte. (Dar avem locuri de fumat deci e ok)

| gigite a răspuns:

"Iulia hasdeu" - mate-info - un nivel peste medie...

| Andrei21341241 a răspuns:

Ion neculce este destul de slab incearca la Iulia hasdeu sau Mihai Eminescu. Mihai eminescu chiar daca are nota mai scazuta la admitere este foarte bun