| answers98 a întrebat:

Ce poate face un absolvent al Facultatii de Istorie?
Ce joburi poate sa aiba si cam ce presupune activitatea in aceste locuri de munca? ( De exemplu : Stiu ca poate sa devina profesor de istorie si sa predea la gimnaziu/liceu si mai tarziu, dupa inca niste studii poate sa predea la universitate)
Funda happy!

Răspuns Câştigător
| RobertGaming a răspuns:

Profesor de istorie, Prezentator la un muzeu le spui ce a fost cum a fost cand a fost cine a fost etc etc. Fundita?

1 răspuns:
| TheKittyCatGirl a răspuns:

Depinde pe ce istorie vrei sa aprofundezi happy Pe a romanilor te poti face muzeolog la o sectune medievala etc. a romanilor, pe a altor culturi, poate ghid turistic la monumente etc. ghid de muzeu, prof de istorie laughing daca e un fel de persoana care se ocupa cu expozitiile muzeului... Uite iste domenii care au legatura cu istoria: numismatica, codicologie, cronologie, epigrafie, documentaristica, sociologie etc. Sunt muuuuulte meserii deci nu iti face probleme happy cauta pe net cu ce se ocupa ce am enumerat. Eu nu mai stiu laughing