| LoveTheGuy a întrebat:

Ce poezie a lui Adrian Paunescu v-a impresionat in mod special? De ce?

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Indiscutabil, "Ruga pentru parinti". Motivele? Pentru ca nu ma lasa sa uit sacrificiile pe care le-au facut parintii mei, in niste vremuri foarte grele, pentru ca eu sa ajung "cu o treapta mai sus".
Pentru ca imi aminteste ca si eu, la randul meu, trebuie sa fac sacrificii, in altfel de vremuri, tot grele, pentru ca fiul meu sa-si urmeze visul.

Elianna
| Elianna a răspuns:

"Rugă pentru părinţi". Pentru că eu nu mai am părinţi.

| PralineFine11 a răspuns:

Sunt foarte multe poezii de Adrian Paunescu impresionante si sincer iti recomand sa iti cumperi cartea cu ele! Iti garantez ca o sa te impresioneze! si imediat ce o sa citesti din ea, o sa iti dea lacrimilehappy