| melody20120323 a întrebat:

Ce poezie scrisa de george bacovia v-a placut cel mai mult? De ce? Funda pentru cel mai bun raspuns+vot la restul

Răspuns Câştigător
| xDcreepy a răspuns:

Sincer? e poetul meu preferat! ii ador scrierile. el si Blaga. Cred ca doua poezii ce m-au marcat si mi-au schimbat total conceptul asupra vietii sunt Plumb si Lacustra... imi mai place Liceu si era una foarte draguta : In Parc.

3 răspunsuri:
| Smile94 a răspuns:

Amurg violet

| 2bro5 a răspuns:

Plumb

| OldMan_3084 a răspuns:

Ura.asta e cea mai tare poeizie.
de ce? pentru ca are niste versuri super "si va-s sapa mormantu-nadanc dac-as fi sapa" si e pe intelesul tuturor.