| Vernusio a întrebat:

Ce postliceale nu iti cer bacalaureatul nici pe parcurs dar nici la inscriere?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Liceul ai terminat cu clasa a 12-a (a 13-a la seral sau ff.). POST liceala este un invatamant in continuare, cu o specializare anume.
Bacalaureatul se cere pentru facultate (si la unele locuri de munca).

| Caro34 a răspuns:

Bacalaureatul e obligatoriu peste tot! La început te mai lasă, mai ales cele pe bani, ca nu au elevi, însă pe urma nu-ti poti ridica diploma pana nu te prezinti cu Diploma de Bac. Numai bine!

| CleanHeart a răspuns:

Scuza-ma ca iti zic, dar de ce pui mereu aceleasi intr?

| Bogdan26E a răspuns:

Fara diploma de bacalaureat nu rezolvi nimic cu postliceala, pentru ca la angajare in domeniu iti vor cere diploma de bac.Toate cele bune.