| Vernusio a întrebat:

Ce postliceale nu iti cer bacalaureatul pe parcurs si nici la inscriere?

3 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Sunt anumite postliceale care iti da posibilitatea sa iei Bacul pe parcursul studiilor, adica in cei 3 ani care esti la postliceala happy

| OAly a răspuns:

Niciuna. Pentru postliceala trebuie sa ai liceul terminat si bacalaureatul luat. Fara bacalaureat nu ai terminat de tot liceul. E examenul de absolvire.

| Bondarel99 a răspuns (pentru OAly):

Nu la toate, in București e una, de stat chiar, care permite absolvirea ei și fără diploma de bac.