| AvalohAlyn a întrebat:

Ce poti ajunge (unde poti munci) terminand Facultatea de Relatii Internationale si Studii Europene din cadrul facultatii de Istorie?

1 răspuns:
| Anonimuserr a răspuns:

Bun, poţi să ajungi profesor de facultate adică să parcurgi toate gradele academice pornind de la preparator, poţi lucra în diplomaţie,
Consilier/expert în relaţii internaţionale, studii europene; - Consilier/expert în domeniul integrării europene şi euroatlantice; - Manangeri de proiecte europene şi internaţionale;
Cercetători ştiinţifici în unităţi de cercetare cum am mai zis,, ziarist sau poţi lucra în ONG-uri instutuţii guvernamentale şi non-guvernamentale, - Manangeri de proiecte europene şi internaţionale. Practic se deschid multe oportunităţi de carieră dar în contextul actual al României este greu, locuri de muncă puţine şi se pune accent pe IT, Medicina, Politehnică.