| AvalohAlyn a întrebat:

Ce poti face cu o facultate absolvita la invatamantul "LA DISTANTA" (ID) Obtii o diploma,pe baza ei poti sa te angajezi undeva in domeniu,luand chiar si pe foarte putini bani?
Adica, iti foloseste undeva in domeniu acea diploma sau acele cunostinte dobandite la o faculte "la distanta" (ID)?
E luata in serios undeva diploma de la invatamantul ID, la joburile din domeniul facultatii?
Ma rog,daca inveti si te tii de treaba pe timpul facultatii, daca vrei sa inveti ceva si serios chiar si acolo la ID.
Deci?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Diplomele de licenta sunt egale, indiferent la ce forma de invatamant au fost obtinute.
Si orice firma angajeaza, in principal, in functie de calitatile candidatului si foarte putin in functie de cum a fost obtinuta diploma.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Clar ca ajuta la ceva. Diploma e primul pas spre a fi chemat la un interviu, indiferent ca e luata la ID sau nu.