| AvalohAlyn a întrebat:

Ce poți face in viața cu cultura generala daca te apuci sa o cultivi/înveți?

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Cultura generală se formează pe baza informațiilor acumulate, dar cu condiția să fie și corecte laughing. Câte poți să faci cu informația, să interacționezi mai bine cu orice din viața asta, să ai parte de roade cât mai bune, să câștigi concursuri notorii, ori să faci rost cu mult mai ușor de fetewinking! Dacă nu te ajută acum, sigur te va ajuta odată și odată, în viitor mai mult ca sigur, chiar și acum, dar poate nu îți dai tu seama cât de subtil este cu și pe lângă tine.

| unom12345 a răspuns:

O să ai mai multe subiecte de discutat, o să ai prieteni mai inteligenți, vei putea scrie o carte, îți va fi mai ușor să înțelegi anumite lucruri și așa mai departe. Pe scurt, vei fi un om cult și fericit. happy