| AvalohAlyn a întrebat:

Vouă vă place sa citiți chestii de cultura generala? Eu știu cateva chestii, însă îmi doresc sa o am foarte dezvoltata,vasta,cum să reușesc acest lucru într-un timp acceptabil?
Ce lucrări/cărți de referință sunt?
Ms refer la cultura GENERALA deci din toate domeniile importante nu numai un anumit domeniu sau doua, la modul general deci.Stitu cum a fost Vadim Tudor? Adică știa multe,așa vreau sa ajung și eu, puțin asemănător lui dar nu știu de unde să încep.Am avut norocul că am făcut liceu teoretic. Jumatate ani de liceu profil real și jumatate uman.
Dar e insuficient plus că unele chestii le-am uitat că au trecut ceva ani.
Deci cum îmi pot face vasta cultura generala? Cu ajutorul cui și ce mă poate ajuta in acest sens?

Răspuns Câştigător
| babamarian a răspuns:

Cunostintele generale toate sunt folositoare in general in viata este bine sa le sti pe toate dar poti sa te canalizezi numai pe unul de exemplu ce materie iti place sa studiezi eu mam canalizat pe geografie