| Dan202 a întrebat:

Ce profil de liceu imi recomandati?

4 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Balet.

| B3HappyN0Worry a răspuns:

Bună! Dacă eşti genul care urăşte matematica şi toate materiile care țin de ea, îți recomand filologia! E probabil singurul profil unde profesorii nu te stresează, deci daca vrei să ai nişte ani de liceu superbi şi fără stres, asta e alegerea potrivită. Acum depinde şi de tine. ce materii îți plac, ce vrei să faci după ce termini liceul. Dar ăsta e sfatul meu! Sper că te-am ajutat şi succes la simulări şi examene!happy

| Alexa12girl a răspuns:

Mate-info iti ofera cele mai multe oportunitati, dar e si cel mai mult de munca. Filologie si stiinte sociale sunt mai lejere, dar ai cu mult mai putine optiuni dupa. Bio-chimia e mai mult pentru viitori medici, farmacisti, meh. Acum depinde de tine.

| Pietrenko a răspuns:

Uite,in primul rand tu trebuie sa te cunosti si sa urmezi ceea ce iti place!
Daca le ai cu Mate-Info atunci acesta este cel mai potrivit profil
Daca le ai cu romana - istoria poti sa dai pe filo
si tot asa, tu esti stapan pe viitorul tau!
Multa bafta!