| Potter_Alexandra_2004 a întrebat:

Care profil de liceu il recomandati cel mai mult? cu argumente va rog.

Răspuns Câştigător
| Ionutz02110 a răspuns:

Daca iubesti matematica, iti recomand economie.
Si eu sunt la economie si anul asta am bacul. E foarte usor la matematica. Matrice, logaritmi, intervale..etc.
Poti iesii cu o diploma cu calificare : Administrator, Finante, Bancher... etc.
Daca nu iti place matematica du-te la filologie. Nu dai bac la mate. Dai la romana, geografie si istorie.
Mai este si turism, unde poti iesii un ghid turistic...
Dar cel mai bine ar fi sa te duci unde crezi tu ca faci fata si unde iti place.

| Potter_Alexandra_2004 explică (pentru Ionutz02110):

Eu m-am gandit sa dau la stiinte ale naturii, imi place chimia si fizica

1 răspuns: