| VVWVV a întrebat:

Ce profil sa imi aleg daca nu imi place engleza? Dar nu vreau sa intru pe REAL asa ca as vrea sa alegeti dintre filologie si stiinte sociale! Pentru cei care sunt la stiinte sociale as vrea sa va intreb ceva... la teza trebuie obligatoriu sa fie engleza sau pot sa aleg si franceza? Va rog ajutati-ma foarte mult! Multumesc multtttt! DAU FUNDA

5 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Capsuni in Spania
ba nu, stai, sunt sigur ca nici spaniola nu iti place, NU?

| oglindasultanului a răspuns:

Sa alegi profilul la care te pricepi, dar si engleza incepe sa-ti placa cand o intelegi si te mai intelegi si cu vorbitorii.

| zilog a răspuns:

Alege în primul rând să aprofundezi gramatica limbii Române
mulțumesc!

| haileewatson a răspuns:

Trebuie sa inveti engleza fie ca iti place sau nu! Daca nu sti engleza nu te vei descurca nicaieri. Ca sa nu mai spun ca toate job-urile cer engleza. Asa ca lasa prostiile astea.

| andrea04 a răspuns:

Limba engleză este limbă internațională. Gândește-te că pleci in China si habar nu ai de chineza. Doar engleza te poate ajuta în situația data. Eu doar îți propun sa faci chiar si ceva ce nu îți place, deoarece doar prin muncă multă, o sa ajungi sa te bucuri in viitor de decizia bună pe care ai luat-o.

PS: este doar un sfat, îl poți lua ca atare.